Podhrabové desky

Zamezte úniku zvířat nebo prorůstání travnatých porostů do pletiva!

Podhrabové desky jsou praktickými doplňky Vašeho plotu, které účelně zamezují prorůstání travnatých porostů do plotové konstrukce či tvoří zábranu proti úniku drobných hospodářských či domácích zvířat.  Podhrabová deska, plotová deska či falešná podezdívka – jsou označením pro betonový prefabrikát vyztužený armaturou, který se vsazuje do tzv. stabilizačního držáku podhrabové desky. Podhrabové desky se nejvíce využívají u pletivových plotů nebo u plotů z plotových panelů, ale lze je osadit rovněž u plotů s dřevěnými výplněmi, u kterých nahrazují funkci podezdívky.  Podhrabové desky pod plot se osazují bez základů a jsou proto  výrazně levnější variantou oproti klasické zděné podezdívce.

Betonová deska  s domem Betonové podhrabové desky

 

 

Montáž podhrabové desky na plot

Řešení podezdívky podhrabovou deskou je velmi jednoduché, montážně i stavebně nenáročné. Desky se usazují cca 10 cm do terénu a jsou uchyceny na kulatý nebo hranatý sloupek pomocí stabilizačních držáků.  Svou přítomností přispívají ke zpevnění celého plotu, dodávají plotu celistvý vzhled obdobně jako podstatně více finančně náročná podezdívka:

  • podhrabové desky dodáváme ve 2 výškách: 20 a 30cm o tloušťce 4 a 5cm
  • standardní délka desky: 250 a 300cm
  • jsou pevné (obsahují ocelovou armaturu) a tvarově stálé

 

 

Nabízíme podhrabové desky různých rozměrů, včetně příslušenství: držáky podhrabových desek, držák na upevnění vzpěry k podhrabové desce, šrouby, online nabídka zde.